Деякі аспекти організації сільськогосподарських виставок племінних корів (оглядова)

DOI: 10.32900/2312-8402-2021-125-91-106

Гончаренко І. В.,
д. с.-г. н., професор,
Національний університет біоресурсів і природокористування України,
Гришко С. І.,
Державне підприємство «Чайка», Бориспільського р-ну, Київської області

Ключові слова: тваринницькі виставки-ярмарки, племінні корови, комплексна оцінка, молочна продуктивність, селекційні досягнення


У статті в історичному аспекті приведена інформація про проведення виставок-аукціонів племінних корів на Міжнародному і регіональному рівні. Метою всіх цих виставок є обмін практичним досвідом роботи з розведення великої рогатої худоби різних порід, пропаганда селекційних досягнень кращих господарств, виявлення корів-чемпіонок за комплексною оцінкою. Виставка тварин – це ще й шоу, де проходять різні розважальні заходи, конкурси, в тому числі – для дітей. Тут є, де відпочити з сім’єю, поспілкуватися, перекусити, купити сувеніри і т.п.
Узагальнено накопичений та набутий досвід на міжнародних виставках корів в зарубіжних країнах. На прикладі Королівської виставки «The Royal» (Торонто, штат Онтаріо, Канада), розкриті деякі особливості підготовки корів до виставки або тонкощі коров’ячого стайлінгу.
В Україні вже традиційно на початку червня місяця на території Національного комплексу “Експоцентр України” в Києві проходить Міжнародна агропромислова виставка «АГРО». Одним з основних тематичних напрямків виставки є експозиція Animal EX – демонстрація і аукціон племінних тварин. Постійним учасником коров’ячих виставок є державне підприємство «Чайка» Бориспільського району, Київської області. За десятирічний період (2011–2019 рр.) По виставковим коровам проаналізовано їх молочна продуктивність за вищу лактацію (як за перші 305 днів лактації, так і за всю лактацію), в т.ч. в поколіннях. Крім того, за цей період виставкові тварини вибували з стада, тому по ним підрахована їх довічна продуктивність та відтворна здатність.
Робиться висновок, що виставки великої рогатої худоби – це один з основних інструментів селекційно-племінної роботи. Подібні заходи необхідні для успішного розвитку галузі молочного скотарства, для обміну досвідом, для розробки нових методів селекції, технологій утримання та годівлі тварин, розширення інформаційного поля в цій галузі.

Бібліографічний список

  1. Виставка племінних тварин та птиці. URL: https://www.ukragroexpo.com/vystavka-pleminnykh-tvaryn-ta-ptytsi
  2. Выставка племенных животных «Звёзды Подмосковья‐2019» проводится в регионе 23 раз. URL: https://pandia.ru/text/80/561/1571.php
  3. Выставка-продажа коров WORLD BEEF EXPO. URL: https://expo-america.ru/exhibitions/beefexpo2020ml
  4. Кеменэр Анн-Мари. Юбилей SPACE – событие не только для фермеров страны. Животноводство России. 2016. Июль. С. 72–73.
  5. Лебедько Е. Я. Выставки, выводки и аукционы племенных сельскохозяйственных животных и птицы: учеб. пособ. СПб.: Изд-во «Лань», 2017. 140 с.
  6. Необычная «Плюшевая» корова. URL: https://agrostory.com/info-centre/knowledge-lab/unusual-plush-cow/
  7. Никитин Ю. Первые сельскохозяйственные выставки в России. Мир выставок. 2015. № 67. cент.-окт. С. 10–12.
  8. Правила отбора животных для участия в выставке «Белые Ночи 2016». URL: https://pandia.ru/text/80/561/1571.php
  9. Прокопенко О.А. А вы бывали на выставке коров? URL: https://agrostory.com/info-centre/knowledge-lab/have-you-been-to-the-exhibition-of-cows/
  10. Республиканский конкурс «Лучшая племенная корова молочной породы-2020». URL: https://www.vsavm.by/2020/10/09/respublikanskij-konkurs-luchshaya-plemennaya-korova-molochnoj-porody-2020/
  11. Соболь Н. SPACE 2019: космические технологии на планете животноводства. Животноводство России. 2019. ноябрь. С. 56–60.
  12. Чернышова Е. Выставка коров. URL: https://www.agroxxi.ru/zhivotnovodstvo/tehnologi/vystavka-korov.html
  13. Supreme Dairy Champion Polls. URL: https://www.royalfair.org/agriculture/champions-showdown/dairy/